Tranding
Wednesday, May 8, 2024
Blog / 7. veljače 2023.

Warriorsi su pobijedili Thunder 141-114

Nastavljaju se utakmice regularne sezone NBA lige. Golden State Warriorsi su igrali kod kuće i dočekali izazov od Oklahoma City Thundera. U ovoj utakmici Curryja nije bilo zbog ozljede, a Clay je izazvao eksploziju. Pogodio je 12 trica i vodio Warriorse do pobjede nad Thunderom 141-114.

Thunder je započeo utakmicu 9-2 u prvoj četvrtini, a Warriorsi su zatražili timeout na 9 minuta i 58 sekundi. Kuming je zabio košem, Clay je pogodio tricu, a Warriorsi su stigli do 2 poena. Od tada Thunder održava blagu prednost, a jaz između dvije strane nije se povećavao. Clay je pogodio tricu u 2 minute i 53 sekunde, a Warriorsi su zaostajali 30-32. Thunder je zabio 5 koševa zaredom, Jerome dva slobodna bacanja, a Warriorsi su u prvoj četvrtini gubili 31-37.

U drugoj četvrtini, Warriorsi su bili puni trica, gađajući četiri uzastopne trice i postigavši val od napada 12-2. U 5 minuta i 36 sekundi, Warriorsi su prestigli Thunder s 2 poena 48-46. Clayove trice omogućile su Warriorsima da nastave povećavati svoju prednost. U poluvremenu je Clay pogodio ukupno 7 trica. Pod njegovim vodstvom Warriorsi su na kraju druge četvrtine vodili 60-53 sa 7 poena razlike.

U trećoj četvrtini Clay je ubacio još dvije trice. Nakon 10 minuta i 53 sekunde, Warriorsi su vodili 68-55 s 13 razlike. U 8 minuta i 38 sekundi, Poole je napravio leteće polaganje i zabio. Warriorsi su zaustavili Thunder 74-58. Nakon timeouta, Warriorsi su nastavili povećavati rezultat. U 7 minuta i 25 sekundi vodili su 79-60 do 19 poena. Thunder je lovio 7 poena zaredom i smanjio zaostatak, a onda su Warriorsi uzvratili valom od 8-0 te je koš razlika došla do 20 koševa. Warriorsi su nakon toga nastavili povećavati svoju prednost te su nakon tri četvrtine vodili 104-79.

Thunder je zabio 6 koševa u nizu u posljednjoj četvrtini, te su stigli do 89-110 u 8 minuta i 54 sekunde. Warriorsi su pozvali na prekid igre. Nakon timeouta, Thunder je jednom nadoknadio zaostatak od 18 poena. Nakon toga Clay je preuzeo igru i pogodio uzastopne trice. U 6 minuta i 36 sekundi, Warriorsi su zaustavili Thunder 120-95. U 5 minuta i 29 sekundi, Clay je ubacio 12. tricu na utakmici. Warriorsi su vodili 123-99, a utakmica je izgubila napetost.