Tranding
Wednesday, May 8, 2024
Blog / 14. veljače 2023.

Hornetsi su pobijedili Eaglese 144-138

U regularnoj sezoni NBA lige, Hawksi su u gostima izazvali Hornetse. Eaglesi su trenutno osmi na Istoku, a Hornetsi su na dnu Istoka. Ramero Ball je došao slati asistencije u nizu, a pogodio je i super dugu tricu. Hornetsi su počeli 7-0. Capela je pucao i opljačkao se, jedući kolače ispod koša. Opet su izbili Hayward i PJ-Washington, a Ball je luđački asistirao. Hornetsi vode 36-23. Eaglesi su zabili 4 slobodna bacanja u posljednjih 36 sekundi, stigavši do 27-36 u prvoj četvrtini

.

U prvom poluvremenu, Hornetsi su iskoristili svoju prednost domaćeg terena za vodstvo, brzo su došli do dvoznamenkastog vodstva unutar i izvana. Hayward je učinkovito izvodio, ali Hawksi su uzvratili i zatvorili rezultat. Hornetsi su nakon poluvremena vodili 74-68.

U drugom poluvremenu obje strane nastavile su napadati. Orlovi su uzastopno šutirali jedanaesterce i smanjili bodovnu razliku. Hornetsi su pucali izvana i uzastopno pogađali trice za vraćanje dvoznamenkaste prednosti. Dvije su se strane žestoko nadmetale oko 10 koševa razlike u posljednjoj četvrtini. Bodovna razlika se smanjila na samo 1 bod. Mark Williams je u kritičnom trenutku dao doprinos i u napadu i u obrani, a Washington je ugasio utakmicu tricom. Na kraju su Hornetsi pobijedili Eaglese 144-138, prekinuvši tako njihov niz od 7 poraza.